ru uk en

16:44
Ремонт платы управления в холодильнике

Сучасні холодильники – це складний пристрій та взаємопов'язані вузли, агрегати, системи та датчики, робота яких здійснюється під постійним контролем електронного блоку, так званої плати управління. Якщо керуючий модуль виходить з ладу, починаються збої в роботі побутового приладу, і він не в змозі виконувати свої функції. Таким чином, можна помітити, що температура в камерах не знижується до потрібних значень, компресор перестає вимикатися або на дисплеї виводиться код помилки, що вказує на несправність. У більшості випадків  ремонт плати управління холодильника  є дорогим ремонтом, тому що цей електронний пристрій в різних моделях має різні технічні характеристики і свої особливості, що вимагає великого досвіду в пошуках проблеми та її усунення.

Як зрозуміти, що несправність торкнулася саме електронного модуля? 

Сам факт того, що холодильник зламався, видно відразу. А ось що саме вийшло з ладу, переважній більшості обивателів самостійно встановити не під силу. При поломці плати може працювати компресор, хоча сам собою і справний.

Буває й так, що холодильник зовсім не виявляє жодних ознак того, що він підключений до електричної мережі. Немає не тільки необхідного холоду, але й навіть підсвічування під час відчинення дверей. У подібних ситуаціях поломка плати виглядає досить ймовірною, але з повною впевненістю про неї говорити не можна, доки не буде проведено грамотну діагностику. Вона вимагає не тільки знань у галузі влаштування холодильників, а й застосування професійних приладів та інструментів.

 Нестабильная работа и некоторые факторы должны вас насторожить, например:

 • Холодильник не отвечает на нажатие клавиш на панели управления;
 • Дисплей перестал подсвечиваться/нет никакой информации о температуре, программе и т.д.;
 • Холодильник не отвечает на установку заданного температурного режима;
 • На дисплей непрерывно приходит различные сообщения об ошибках;
 • Холодильник перестал запускаться или отключаться;
 • Происходит спонтанное понижение и повышение температуры в камерах.                                                                          Все это, может быть признаком поломки не только отдельных узлов и агрегатов, но и признаком сбоев в работе электроники, а это в свою очередь ведет к полному выходу аппарата из строя, если своевременно не вызвать мастера по ремонту холодильников.

Причин, по которым плата холодильника может выйти из строя, насчитывается несколько. Основными из них являются:

 • Сильные перепады напряжения в сети;
 • Влага, попавшая на поверхность платы;
 • Брак одного из находящихся на плате элементов, допущенный производителем.

Причины поломки могут быть тоже самые разные. Установить точную можно только после проведения диагностики, именно поэтому в таком серьезном деле не обойтись без помощи специалиста. Причины:

 • Из-за особой чувствительности электроника может моментально выйти из строя по причине резких скачков напряжения в сети. Поэтому рекомендуется установка защитного устройства (УЗО) и подключение к отдельной розетке;
 • Попадание любых жидкостей или конденсата на плату управления. Как результат потребуется ремонт платы управления ;
 • Первоначально некачественная сборка или установка бракованной электронной платы. При этом в период гарантийного срока продавец обязан взять ваш холодильник на экспертизу и обменять его на новый в случае выявления заводского брака.
 • Износ управляющего блока при длительной эксплуатации (более 10 лет);
 • Выполнение некачественного ремонта в прошлом, что могло со временем привести плату управления в негодность.

! Необходимо обратить ваше внимание на то, что неисправность блока нужно устранять как можно быстрее, иначе впоследствии пострадают другие важные «органы» и системы холодильники, что приведет к увеличению стоимости ремонтных работ.

Теоретически отремонтированная плата может прослужить в будущем не меньше, чем новая. Но, естественно, только при квалифицированном ремонте.

 

Профилактика

Як було зазначено вище, однією з основних причин виходу плати з ладу виступає різкий стрибок напруги в електричній мережі. Проте така небезпека легко усувається. Достатньо придбати спеціальний пристрій, який називається стабілізатором напруги, і підключати холодильник до електроживлення через нього.

Щоправда, й у разі залишаються інші, хоча й менш поширені причини несправностей плат. Тому пам'ятайте, що якщо поломка все ж таки трапилася, слід відразу ж звертатися до компетентних майстрів!

 

 

 

Прикрепления: Картинка 1 · Картинка 2
Просмотров: 251 | Добавил: anypalamarenko | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar