ru uk en

20:12
Почему холодильник выбивает автомат при включении или работе

Якщо відразу після включення або через деякий час після початку роботи мотор холодильника відключився, на його корпусі погасли всі індикатори, і взагалі в квартирі стало якось підозріло тихо і темно - замовк телевізор або радіо, погасло світло у всіх кімнатах, то ви, мабуть зрозуміли, що це вибило пробки. Якщо ви включили автомат, але з початком роботи холодильника електрика відключилася знову, то саме він стає першим серед «підозрюваних» у знеструмленні квартири. Однак не поспішайте з висновками, можливо, причина раптового настання темряви не пов'язана з поломкою холодильника. Перевірте таке.

Ситуації коли холодильник вибиває автомат, але поломки немає

-При включенні нового холодильника до мережі. В даному випадку проблема могла виникнути в електропроводці, використанні несправних пристроїв захисту електромережі або помилок у проектуванні електрощита. Наприклад, дуже часто старі радянські електрощити не розраховані на кількість електроприладів, які ми використовуємо зараз. В результаті, новий додатковий прилад спричиняє перевантаження електромережі. У цій ситуації необхідно звернутися за допомогою до електрика.

-Одночасне включення кількох потужних електроприладів. Працюючий фен, що нагріває воду бойлер, включена праска, чайник, що закипає, витримає не всякий автомат. У цій ситуації запуску двигуна холодильника буде цілком достатньо для того, щоб знеструмити квартиру. Однак якщо раніше електромережа витримувала подібне навантаження, тоді, безперечно, варто бити на сполох!

-Несправність у вилці або шнурі холодильника. Іноді вона може бути видна без розкриття вилки, наприклад, якщо вона оплавилася або почорніла. В інших випадках знадобиться її розтин та при виявленні поломки – заміни. Усі ці процедури краще довірити електрику.

-Несправність у розетці, куди підключено холодильник. Щоб переконатися, що це так спробуйте включити в неї інший електроприлад, наприклад, не менш ненажерливі, ніж холодильник, чайник або праска. Якщо автомат знову виб'є, то проблема точно в розетці.

Якщо ж цей холодильник встановлений у вас вже давно, при огляді його вилки та шнура не було виявлено жодних дефектів, розетка працює справно, а мережа не перевантажена кількістю підключених приладів, то, швидше за все, ваш холодильник потребує професійної діагностики та ремонту.

Щоб остаточно переконатися, що проблема дійсно криється в холодильнику, спробуйте вимкнути у будинку всі електроприлади та погасити світло. Якщо за таких умов знову виб'є автомат, то проблема – точно у холодильнику.

МОЖЛИВІ НЕСПРАВНОСТІ

Коли з проводкою, розеткою та захисними пристроями все гаразд, але холодильник все одно вибиває автомат, значить причини відключення пов'язані з поломкою самої техніки.

1)ПОШКОДЖЕНІ ВИЛКА АБО ШНУР ХАРЧУВАННЯ ХОЛОДИЛЬНИКА 

Несправність шнура живлення або вилки - одна з частих причин, коли пробки вибиває відразу при включенні холодильника в розетку. Пошкоджена ізоляція дротів шнура або зруйнований контакт усередині вилки створює коротке замикання, на яке реагує автомат. Крім незручності через згасле світло, пошкоджений шнур небезпечний для людей і тварин у будинку, як потенційне джерело удару струмом. Тому його потрібно замінити на нове.

2) НЕВИПРАВЛЕНИЙ МОТОР-КОМПРЕСОР

  1. При даній несправності відразу при спробі включити холодильник у мережу виб'є автомат. Найчастіше причиною є замикання обмотки компресора.
    Вихід замінити старий мотор на новий.

 

3)Вышло из строя пускозащитное реле.

Проявляется выбиванием пробок и слышимым щелчком перед отключением света. Чаще всего реле не выполняет свою прямую функцию.

4)НЕИСПРАВЕН ТЭН ИСПАРИТЕЛЯ (В МОДЕЛЯХ С НОУ ФРОСТ)

В холодильных шкафах с системой оттайки Ноу Фрост может отказать электронагреватель. Его замыкание будет вышибать пробки при каждой попытке холодильника включить режим оттаивания.

 

 

Какой ремонт понадобится, если при включении холодильника выбивает пробки?

Возможные действия, которые проведет мастер, если проблема скрыта внутри холодильника:

  • Починка и перепайка контактов/проводки внутри холодильника, 
  • Замена основной платы управления, 
  • Переустановка кнопок панели управления, 
  • Замена неисправного ТЭНа испарителя на новый, 
  • Замена реле, 
  • Замена мотора-компрессора.

 

ВниманиеЕсли вы включаете холодильник в розетку, и сразу выбивает автомат, хотя с проводкой в квартире всё в порядке, вызывайте мастера. Пользоваться неисправной техникой, особенно с утечкой на корпус, опасно для жизни.

Просмотров: 150 | Добавил: anypalamarenko | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar